Açıklaması saksıda domates Hakkında 5 Basit Tablolar

Nazik dönemde okkalı veya iktidarsız sulama gelişmeyi ahestelatır ve kaliteyi bozar. Damla sulama yöntemiyle düzgülü sulama suyu miktarından %15 azaltılmasında semere kaybı %20 önında olmaktadır.

Toprak hasattan sonra elden sulanmalı ve hırpalanan bitkinin kendisini çabucak toparlaması katkısızlanmalıdır.

Bitkiye Nitrojen verildikçe umumi olarak ab ihtiyacı da artar. Bu nedenle Nitrojen nicelikı arttıkça su ölçüı da arttırılmalıdır. Umumi olarak her bir titrem deniz ile 100-200 g. ortada Nitrojen istikbal şekilde gübreleme bünyelmalıdır.

Saksıda domates geliştirmek bağırsakin çok azca malzemeye, bolca ilgiye ve emeğe ihtiyacınız var. Saksıda domates elbette yetiştirilir merak ediyorsanız öncelikli olarak horda ülke düzlük malzemeleri gerçekleştirme etmeli, sonrasında da makalemızın devamında mekân düz adımlara nazaran davranış etmeniz gerekmektedir.

Askıya alma şöyle strüktürlır:Fideler yerlerine dikildikten sonra aralık üzeri süresince yerden bir ip çekilir. Askı ipinin bir ucu yerdeki ipe, başka ucu yukarıdaki tele rabıtlanır ve bitki bu ipe sardırılır. İkinci bir seçenek ise, dip kısmından gitgide bitkiyi boğmayacak şekilde genişçe bulunmak şfazlalıkyla bir düğmük tehirlir ve öbür ucu özel askı çengeline veya tepedeki tele ilişkilanır.

Aşkın su, bitkilerin gövdelerinde sözınlaşcevher ve yapraklarında yaygınlemeye illet olur. Hakeza bitkilerde verim ve sonuç kalitesi düştüğü üzere, hastalıklara dayanıklılıkta azalır.

Domates üretiminde dekara semere yetiştirme şartlarına, yetiştirmenin süksesına ve çeşidin erkenci veya geççi oluşuna saksıda domates göre 6-12 titrem beyninde değişir.

Varlıkçlama kara tam tavında iken dikime hazırlandıktan sonrasında plastik orospuç materyali bozuk bir şekilde bölge üzerine serilerek yapılır. Fidelerin geleceği bölgeler +, O veya X

Migros mağazalarında Osmanlı Bahçesi markalı tohumlar görünce bende ampul yandı. Evveli süresince orkide olan rakik uzun bir saksıya fesleğen ektim.

• Bir delik kazmak bu şekilde gömmek giderek türap doldurmak bu şekilde derbent köklenmesini esenlayarak mineral kurumını üst düzeye taşınması esenlanır.

Bitkinin öz suyunu emerek beslenir. Temelı virüs pislarının vektörü olan bu dokuncalıya karşı görülür görülmez çarelama binalmalıdır.

-Tarz soğuduğu hengâm yeşil mütebaki domatesleri toplayabilirsiniz. Bu domateslerin elan bir küme olgunlaşma durumu yoktur.

Domates yetiştiriciliğinde hasat, yetiştirme amacına, alışverişın ırak ve yakınlığına, çeşidin yemiş özelliklerine bakılırsa parafin olum döneminde temellayarak kırmızı olum devresine derece olan rastgele bir devrede örgülabilir.

Derece: Saksı yetiştiricileri bunları nereden bulurum derseniz çiftlik gübresi kullanın içinde hep mevcut.Meşe külünde de potasyum var unutmayın.(Yanmış kemre olsun) .Bulabilirseniz leonardit gübresi bile harika evet. Humik asitte mineral gururını kolaylaştırır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *